• новини на головній
  • Національний моніторинг виконання статті 19 Конвенції про права осіб з інвалідністю

Національний моніторинг виконання статті 19 Конвенції про права осіб з інвалідністю

Право на самостійний спосіб життя та залучення до місцевої спільноти  є одним із прав, визначених Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю. 

Як держава має сприяти повній реалізації цього права особами з інвалідністю? Про це розповідає стаття 19 Конвенції. 

Обов’язок держави – забезпечити особам з інвалідністю можливість вибирати, де і з ким проживати, доступ до необхідних послуг за місцем проживання у громаді, а також, щоб послуги та об’єкти загального користування були доступні для осіб з інвалідністю нарівні з іншими людьми.

Раді повідомити, що ВГО «Коаліція» як всеукраїнська громадська організація, що представляє інтереси людей з інтелектуальними порушеннями, залучена до національного моніторингу виконання статті 19 Конвенції. 

Восени за підтримки Мінсоцполітики ми розпочали проєкт «Національний моніторинг дотримання права повнолітніх осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень на включення до місцевих спільнот та протидія їх сегрегації у відповідності до статті 19 Конвенції про права осіб з інвалідністю». 

Експерти проєкту склали програму моніторингу і вже найближчим часом ми розпочнемо онлайн опитування законних представників осіб з інтелектуальними порушеннями щодо забезпечення їх права на включення  до місцевих спільнот. 

Дуже сподіваємося на активну підтримку опитування організаціями – членами ВГО «Коаліція». Адже в наших інтересах донести до влади своє бачення проблем і шляхів забезпечення права на включення в суспільство  людей з інтелектуальними порушеннями.

#ЗаПідтримкиФСЗІ #національниймоніторинг #правалюдейзінвалідністю #19статтяКонвенціїООН #інтелектуальніпорушення #включеннядомісцевихспільнот #протидіясегрегації

Запитуйте - відповідаємо

Отримайте відповідь на своє запитання
– юристові,
– соціальному працівникові,
– досвідченій мамі.

Відповідь буде надана за проєктом ВГО “Коаліція” “Індивідуальна допомога опікунам, піклувальникам, законним представникам у відстоюванні порушених прав недієздатних і непрацездатних українців”, що впроваджується в рамках проєкту БО “Мережа 100 відсотків життя Рівне” “Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в Україні” за фінансової підтримки Європейського Союзу.